Bivojův deník o problému se zlozvykem

Trochu sem se poslední dobou odmlčel, momentálně pozastavuji mou snahu. Došel jsem k tomu, že v situaci, kdy většinu času trávím doma, kde mám neustálé přístup k počítači je téměř nemožné se toho zbavit. Proto obnovím mé snažení až se mi povede mou situaci změnit, snad to bude brzy. Každopádně to byla dobrá zkušenost, pokusit se abstinovat a zjistit, co tomu nejvíce stojí v cestě, prozatím děkuji za všechny rady.

Ahoj,

jak to vypadá?

Ahoj, momentálně jsem mou snahu se toho zbavit pozastavil, někdy to zase zkusím.

@bivoj Co se stalo? Chceš o tom napsat trochu víc? :slight_smile:

Nó ono se jakoby nic nestalo, jen vyčkávám, až se mi povede sehnat práci. Až takova situace nastane, tak opět obnovím mé snahy, jelikož poté si myslím, budu mít daleko větší šanci uspět. Rozhodně to nevzdávám.

1 Like

A jak to teď s hledáním práce vypadá? :slight_smile:

Ehm, no já sem trochu dodělával nějakou administrativu doma, ale dnes sem jí již dokončil, takže začnu posílat životopisy.

Chápu, že to asi vypadá že sem jak nějakej fero, kterému se nechce makat, ale teď to snad napravím. :slight_smile:

1 Like

Dám sem po delší době menší update…

Ted momentálně nedodržuji striktní abstinenci, ale v nedávné době jsem učinil celkem objev.
Po nějakých 7mi letech se mi poprvé povedlo zablokovat si přístup k filmům pro dospělé tak, abych si to nemohl odblokovat a zároveň aby mi zůstal přístup k internetu.

Blokátory péčka mi vždy připadali neefektivní, jelikož je člověk může kdykoliv vypnout.
Tak mě napadlo, že bych mohl zkombinovat 2 různé programy, nejprve si tyto stránky zablokuju v počítači i v mobilu pomocí programu qustodio, zadám do něj heslo a heslo poté vložím napsané v textovém souboru do mobilu. Následně si k němu v mobilu zamezím přístup pomocí aplikace digital detox.
Digital detox umožňuje nechat některé aplikace odblokované a lze si tam nastavit rozvrh, takže si to člověk může zablokovat na tak dlouho na kolik se cítí, třeba nejprve 1 den a potom může přidávat další. A dokud neskončí nastavená doba, tak to lze odblokovat jen zaplacením finanční pokuty (což sem zatim nikdy neudělal, jelikož mé konto není příliž tučné).

Také sem zjistil, že je hodně užitečné mít v blokátoru zapnutou funkci force safe search. (zamknutí režimu bezpečného vyhledávání v googlu a omezeného režimu na youtube), jelikož pro mě jsou obrázky google taková první zastávka, v momentě kdy bych se chystal konzumovat obsah pro dospělé.
Díky funkci force safe search se v obrázcích google neobjeví žádná nahota, takže se to utne hned v zárodku, což člověku umožňuje udržet si čistou hlavu bez vyplavení hormonů.

Tohle zablokování mi přineslo docela úlevu, protože mi konečně zmizel vzadu v hlavě takový ten neustálý pocit úzkosti, z toho že kdykoli během dne se můžu přestat ovládat a spontálně si to pustit.

Ted už můj mozek ví, že po dobu blokace tam fakt neni ani 1 skulinka, zkrz kterou by se k péčku šlo dostat a automaticky se nasměruje někam jinam.

Takže struggle pokračuje, ale tenhle objev je snad aspoň trochu posun :slight_smile: tak to je zatím vše.

1 Like