Jak řešíte svátky? Sladké, alkohol, hodně času doma... vše spouštěče

Ahoj všem :slight_smile: takový nápad na téma, které teď asi min. část z nás bude intenzivně řešit. V podstatě naznačuju už v titulku. Zjišťuju, že moje mezi hlavní spouštěče patří hodně cukru (cukroví) a alkohol. Bohužel na oboje tyhle věci jsou následující týdny extra náročné, ještě v kombinaci s tím, že třeba já mířím na svátky za rodičema, budu trávit hodně času v domě, i v samostatném pokoji, nebudu mít svůj obvyklý režim s cvičením a prací apod… To prostě už teď smrdí průserem.

Proto tu chci vykopnout tohle téma a zeptat se, jak se během Vánoc vyhnout relapsu. Máte na to nějaké tipy a triky? Je mi jasný, že omezit cukr a alkohol je fajn, ale myslim si, že budou potřeba větší opatření :smiley: Sám abstinuju pořádně až tento rok, takže během svátků jsem to nikdy nemusel řešit…

Dobrá otázka :slight_smile: … napadají mě k tomu otázky :smiley:

  1. Sladké: Jaký je pro mě osobně “zdravý limit”? Do kolika hodin maximálně si můžu dát něco sladkého?

  2. Alkohol: Potřebuju během svátků alkohol? Za jakých okolností si mohu dát něco v malém množství? Co je pro mě “zdravé, malé množství”?

  3. Hodně času: Jaký mám plán na Vánoce? S kým budu tento čas trávit? Mohu ten čas kromě rodiny trávit i s někým jiným? Mohu případně přes svátky pomoci někomu druhému? Komu můžu třeba zavolat a popovídat si s ním, když budu mít moc volného času? Jak můžu relaxovat aktivně (bez digitálních technologií)?

Snad trochu pomůže :slight_smile: