Moje cesta k restartu

5.7. + 6.7.2022 - 44 a 45 den bez PM
Je fajn mít týden volna (skoro) bez přerušení… po kempování jsem se už vzpamatoval, abstinuju kromě P i od alkoholu a makám na zahradě a kolem domu jak jsem si slíbil - a jsem zedřený jako prase, takže myšlenkově ok, chodím spát a dobíjím baterky. Už se těším jak zítra najedu na ranní rutinu - cvičení i meditace už mi trochu chybí…

Ahoj, přečet jsem tvé zápisy a moc ti fandím. Je super, že ses dostal tak daleko. Nejlepší je, že sám vidíš, jaké benefity ta abstinence přináší, že se ti daří doma, s manželkou, s dětmi, v práci. Rozhodně pokračuj dál, je super mít nějakou rutinu a té se držet. Jak jsi psal, že přišly těžké dny, tak možná ještě nějaké taky přijdou, ale je super, že jsi je ustál a věřím, že zvládneš i ty další těžké chvíle, kdy fakt se budeš muset silou vůle odtrhnout od myšlenek na P.
Také zjišťuji, že někdy se prostě musím zatnout a naférovku si dát svou mysl do pozoru v tom smyslu: Hele, něco je špatně, nad tím nechci a nebudu přemýšlet. Také mi pomáhá, proč vlastně s tím bojuji a že to krátké vzrušení, které rychle přejde, mi za to nestojí. Drž se. :slight_smile:

7.7.2022 - 46. den abstinence

Ráno jsem stihnul jen cvičení, takže tohle teď ťukám v práci pauze po obědě… Po tom týdnu volna mám úplně skvělý klid v hlavě - nazval bych to klidem/mírem jakési “vyšší úrovně” - něco si sedlo a v palici se zase přeskládalo - aspoň myslím…čas ukáže.
Jinak jsem se rozhodl, že tenhle deník budu psát denně (obden) alespoň do konce 3 měsíce abstinence, pomůže mi sledovat pokroky v palici a bude dále součástí najeté rutiny. Mimo něj ale musím najet i na tu reorganizaci kanceláře - teď bylo sice volno, ale nesmím to prokrastinovat sakra a je třeba využít pozitivní vlny!!! Pokud to neudělám, nevyřeším největší spouštěč kterým je pracovní stres. Takže vzhůru do toho!!! :v:

Díky a držím palce, koukám, že postupně sdílíš svůj příběh opravdu detailně :wave: :v: keep up!!!

1 Like

8.7.2022 - 47. den abstinence

Včera nečekané pifko s kámošem, kterého nevídám úplně často…dnes ráno jsem si přispal a jsem tedy bez své rutiny - cvičení a plánování práce - úplně cítím jak jsem z toho mrzutý:( Kašlu na to … zkusím se tím nenechat ovládnout a jdu makat - vyrobím si lepší náladu…

1 Like

Díky za povzbuzení! :slight_smile:

A jak píšeš, jako lidi se často přetvařujeme, protože se bojíme toho, co by si o nás druzí pomysleli. A tak vnitřně zápasíme sami, což nás akorát ubíjí. Proto je tak fajn mít někoho, s kým člověk může řešit věci otevřeně. Nebýt na to sám :slight_smile:

1 Like

9.7.2022 - 48. den abstinence bez PM

Zvláštní…je sobota večer, téměř jedenáct a já sedím v kanceláři, kam jsem před třemi hodinami dorazil za prací, protože doma se nedalo při rachotu dětí na nic soustředit… nosím v hlavě delší dobu jeden pracovní úkol (nebo spíše jejich celý soubor), který se snažím rozlousknout…zatím se mi to nepovedlo, ale ono to řešení 100% přijde - jako vždy, ale potřebuje prostě svůj čas…

Ale co jsem chtěl vlastně napsat - 21.06. jsem si po měsíci abstinence tady výše rozepisoval její základní benefity a jak se na mně projevují… Ten KLID, SEBEDŮVĚRA A CHUŤ NA SOBĚ PRACOVAT (body 1, 4 a 5) se mi takovým způsobem postupně zarývají pod kůži, že sedím v kanclu a OPRAVDU DĚLÁM TO, PO ČEM JSEM VŽDY BYTOSTNĚ TOUŽIL - PRACUJU NA TOM PŘÍPADU A SÁM NA SOBĚ, ANIŽ BY MI HLAVOU LETĚLY MYŠLENKY NA P A JÁ U PRÁCE MUSEL XKRÁT M …
Už tady prostě pár hodin sedím a přemýšlím/promýšlím střídavě ten úkol a svůj vlastní život. Jak nebetyčný rozdíl - pracovní víkendy jsem měl v minulosti často, ale ani jeden se za posledních 15 let neobešel bez PM!!! Je to sakra skvělý pocit a chci ho už pořád :v: :v: :v:

Taky mi dochází další věc - A(lkohol) je můj výrazný spouštěč a sundává mi ex post náladu podobným způsobem jako P…škoda, že už nežije můj tatík - narodil jsem se až po jeho 40 a nikdy jsem ho neviděl opilého (z historek ale vím, že za mlada řádil jako černá ruka :laughing: Už delší dobu vnitřně cítím, že s A něco podniknu… nechám to ještě uzrát, ale už vlastně vím, že asi úplně přestanu konzumovat… a zajímalo by mne jak k tomu dospěl kdysi tatík!?

Nic, pojedu domů, zdravím všechny fappery, HODNĚ SIL DO ABSTINENCE, z těch deníkových zápisů vidím, že to opravdu není prdel a jednoduché - kor teď v létě, kdy je na každém rohu polosvlečená ženská (nebo chlap:), tak se držte borci a keep it up, každý uvidíme na konci toho svého tunelu světlo a definitivní svobodu!!!

5 Likes

11.07.2022 - 50. den abstinence

1/ Tak dneškem jsem na 50 dnech bez PM - se skromností sobě vlastní se musím kua pochválit, protože kdyby mi to někdo tvrdil, že před pár měsíci myslel bych si, že není šance!!! Takže skvěle a jedeme dále, ale čert nikdy nespí!!!

2/ Tenhle a další týden bude o reorganizaci práce (vedle P další můj boj), tak uvidíme jak to půjde.

3/ O víkendu jsem byl bez kapky A a je mi tedy hrozně fajn…

4/ Budu sed držet ranní rutiny a zkusím zavést novou - pracovní přes den.

2 Likes

12.07.2022 - 51. den

Na dnešek jsem opravdu zvědav, včera absolutně nečekaná kalba s kámošem - mám kocáka a jsem totálně nevyspaný, tak uvidíme co z toho vznikne :roll_eyes:

Alkohol je coby spouštěč svinstvo, potvrzuju. Všechny psychiku ovlivňující substance.

Blahopřeju k pokrokům!

13.07.2022

RELAPS. Více k tomu netřeba dodávat… dopustil jsem, aby se mi z pondělka na úterý potkaly snad všechny moje spouštěče zaráz:
1/ pokec s “nebezpečným” kámošem
2/ u piva a následně u panáka u něj doma
3/ mizerné, prakticky nulové, spaní a odpočinek
4/ peklo v práci, kde se mi nedaří rozhýbat velkou věc
5/ nezabezpečený počítač doma a
6/ absence manželky a dětí.
Jako sere mě to opravdu hodně, ale teď se teprve ukáže co mi těch posledních 50 dnů abstinence od P vlastně dalo a jestli jsem ušel dostatečný kus cesty na to, abych do toho zase nespadl.

Ještě dnes je mi z té kalby blbě, takže úkolem č. 1 je se z toho fyzicky vyhrabat a nezbláznit se - jsem opravdu zvědav co mi to s psychikou udělá…

Počítač už jsem zabezpečil a nemám se kde k P dostat.

Později napíšu více, musím se srovnat.

ODPOLEDNÍ UPDATE:
Jak říkával I. Hlinka: “Hlavně se z toho neposrat”: Co se mi honí hlavou?
1/ jsem (kupodivu) úplně v klidu - jediné, o co jsem přišel, je číslovka, a to je mi upřímně úplně jedno
2/ v abstinenci BUDU POKRAČOVAT, to je 1000% jasná věc
3/ vyměňuju vůli za nové vnitřní rozhodnutí a nastavení - vlastně mám paradoxně z toho včerejška dobrý pocit - já byl tak “posedlý” svou abstinencí, že jsem ji vnímal jako zásadní osobní challenge a vlastně jsem (zase) testoval svoje hranice… a těch 50 dnů je pro mne obrovské vítězství. Ale ještě mnohem více než číslo je ten vnitřní pocit a nastavení, které k P nyní mám. Úplně ze mne spadla tenze a vnitřní napětí, které jsem v souvislosti se svou sérií pociťoval. Takže jedeme dále, budu se teď více soustředit na pracovní složku svého života.

Zdar a sílu všem fapperům.

Je škoda, že jsem tady nebyl včera, protože bych ti napsal, jestli se chceš zbytečně vystavovat nějakému pokušení. Hlavně teda v rámci toho alkoholu no :confused:

Ale tak život jde dál. Nevěš hlavu a prostě pokračuj dál v abstinenci :wink:

Občas se to fakt stane, že se to seběhne všechno najednou a naráz přijdou ty věci, člověk trochu sníží svou pozornost a je to. Úplně ti rozumím v tom vnitřním nastavení, také to tak mám po posledním relapsu. Vidím, co to se mnou dělá a chci jít dál, nezastavovat a zvítězit. Drž se a ať se můžeš dostat zase o kus dál a víc dostat P ze svého života.

15.07.2022
Mám za sebou dva náročné pracovní dny, včera konečně nějaké věci zapadly do sebe a já zase rozhýbu tu kauzu, která mi ležela v hlavě. Co se P týče, tak mi připadá jako kdyby úterý s relapsem ani neexistovalo - v hlavě klid a jedu dále v nastaveném kurzu.

2 Likes

17.07.2022 - 4. den bez PM

Mám za sebou supr 3 dny s nejmenší dcerou, starší děti byly pryč, manželka si odfrkla na fesťáku… Je mi fajn, nebyl žádný chlast…včera jsem si dal osobák v půlmarathonu a mám teda fyzičku jako nikdy.

Zajímavé a pozitivní je, že po tom relapsu jsem si na P. zatím ani nevzpomněl…uvidíme, co přinese příští týden…chci se soustředit na práci a rodinu.

2 Likes

20.07.2022 - 1. týden bez PM

První týden po relapsu za mnou…soustředím se na práci a okamžitě to nese výsledky. V hlavě klid nemám, ne kvůli P, ale právě kvůli rachotě - zavádím nové věci a úplně cítím jak se tomu mozek brání - je holt mimo komfortní zónu:) Vytvářím nové návyky…

1 Like

Prve dni a tyzdne su nahorsie stale tak si na to spomen pri dalsom nabehu na relaps, ja som mal 40 dni pak relaps, teraz zas 30 dni a uz citim ze ta hlava pracuje kus inak, tak pod dotoho pekne den zadnim zas

To das pekne den zadnom zas hlavne nerelapsni, caka ta svetla buducnost

1 Like

Díky, moc díky za komentáře a podporu!!! U mne nic nového, jsem v klidu, P mne mmt vůbec netrápí, ale asi je to hlavně tím, že se po poslední zkušenosti vědomě vyhýbám všem spouštěčům…pak to jde krásně. A je fakt, že mne to množství času dokopává i k uvažování o jiných věcech (u mne věčné téma - práce), takže supr.
Držte se všichni a užívejte léta!

1 Like

Zdravím všechny!
Jak tak koukám, už je to déle než měsíc co jsem psal naposledy… spoustu z toho času jsem strávil na dovolené s rodinou, což bylo jako vždy úplně v pohodě…taky tam ale bylo pár akcí s kámošema po kterých následovaly relapsy (3-4 - vždycky tak po týdnu). Časově se to sice nedá srovnávat s tím šíleným rozsahem z minulosti, ale i tak mě to sere:(

Teď jsem zase týden “čistej”…vlastně pozoruju sám sebe a srovnávám co mi ty poslední měsíce přinesly (nejdříve těch 50 dnů úplné abstinence bez PM a posledních 6 týdnů v režimu 1* za 7či14 dnů PMO). Můj parťák už taky relapsnul a rozebírali jsme to ze všech možných stran…

Nic, teď to nebudu pitvat, časem možná pisnu více…zdar a sílu všem!!

1 Like

Tak jo, jdeme na to. Po měsíci “sebeanalýzy” a pokusu najít nějaký mode toho jak fungovat s občasným relapsem 1*týdně “za odměnu” jsem dospěl k závěru, že je to úplně na hovno… To je ale světaobjevné zjištění po tom, co jsem tady absolvoval a všechno si o závislosti načetl, což?!:slight_smile:
Začal jsem cítit, že se zase plně probouzí to monstrum ve mně…a zároveň mi po tom 50denním půstu, který jsem zvládl i úplně zmizela ta základní motivace, kterou jsem měl na začátku “P je tvrdá droga a já nejsem žádný feťák…”
Hodně času jsem teď strávil přemýšlením jak dále a hledáním nové motivace. P je fakt hrozná sračka a můj mozek je fakticky plně a tvrdě závislý…
Zkusím to teď trochu jinak - souběžně s první abstinencí a absolvováním kurzu (od května) jsem začal trénovat na 1/2marathon, který poběžím tuto neděli… Na rozdíl od P abstinence jsem nastavený trénink úplně v pohodě zvládl a na závod se teď hrozně těším. Zjistil jsem, že když mám ten trénink pevně naplánovaný a pípne mi v mobilu i hodinkách, tak nemám žádný problém jít a absolvovat jej… no a po 4 měsících jsem se hrozně moc běžecky posunul a mám z toho fat velkou radost. Takže mým novým cílem v rámci abstinence není pro tuto chvíli definitivní konečné skoncování s P “už nikdy”, ale 4 měsíce bez P, kterýma snad restartuju mozek. Začal jsem v září, dnes je můj 6 den bez P.

2 Likes